Girlanda walentynkowa

Pomyślałam, że wykorzystam końcówkę stycznia oraz fakt, że pogoda za oknem nie sprzyja spacerom i przygotuję cykl walentynkowych postów z projektami DIY, które bez problemu możecie wykonać w domu. Na pierwszy ogień leci girlanda walentynkowa, która składa się ona z „chorągiewek” w ośmiu wzorach. Można nią ozdobić ścianę, drzwi, tablicę lub cokolwiek tam sobie wymyślicie. Ja testową zawiesiłam nad oknem i też wyglądała super.

Mówcie sobie co chcecie, ale ja Walentynki bardzo lubię bo to jeszcze jedna okazja, by okazać miłość tym, których tak naprawdę kochamy. Nie chodzę na żadne tematyczne imprezy z tej okazji, ale z moim partnerem celebrujemy ten dzień na swój sposób i staramy się, by był dla nas wyjątkowy. Zawsze to kolejne dobre wspomnienie do kolekcji. Uważam jednak, że nawet zwykła kolacja zasługuje na to, by mieć ładną, okolicznościową oprawę.

No to co? Zaczynamy? Obiecuję, że to naprawdę łatwa sprawa, a efekt wyjątkowo uroczy!


Potrzebne materiały

  • papier (papier o gramaturze np. 250g – 300g)
  • nożyczki
  • sznurek/wstążka/żyłka/cokolwiek do przymocowania girlandy
  • klej/taśma klejąca
  • opcjonalnie: spinacze/małe klamerki/klipsy biurowe

Girlanda walentynkowa do druku

Gdy już miałam gotową swoją girlandę, chciałam ją powiesić w miejscu, w którym widoczna byłaby z dwóch stron – wtedy uznałam, że przydałaby się dodatkowo wersja dwustronna. W zależności od potrzeb możecie pobrać wersję jednostronną lub wersję dwustronną.

Wersja pierwsza

W tej wersji po prostu drukujemy girlandę z TEGO PLIKU, wycinamy, a następnie taśmą klejącą mocujemy do naszego sznureczka, wieszamy w odpowiednim miejscu i gotowe. Można się również pobawić w przypięcie elementów girlandy do wstążki/sznurka miniaturowymi klamerkami/spinaczami lub klipsami biurowymi – wszystkie chwyty dozwolone.


Wersja druga

Drukujemy girlandę z TEGO PLIKU, wycinamy, a następnie składamy na pół tak, żeby chorągiewki po sklejeniu były dwustronne. W miejsce zgięcia wkładamy sznureczek i sklejamy brzegi chorągiewki.

Moja girlanda jest już gotowa i czeka na swój moment.
Girlanda walentynkowa w użyciu

Mam nadzieję, że Wam również się spodoba! A już niebawem kolejny post z walentynkowej serii. Do zobaczenia!

Girlanda walentynkowa do pobrania

Leave a Reply

Close