Zaproszenie urodzinowe dla chłopca do druku

Poprzednio obiecałam, że na dniach przygotuję wersją bardziej chłopięcą. Ponieważ staram się dotrzymywać swoich przyrzeczeń – voila! Podrzucam dzisiaj zaproszenie urodzinowe dla chłopca. Na wypadek, gdybyście nie chciały narazić się swoim małym mężczyznom zaproszeniem w „dziewczyńskich” kolorach.

Bazą jest oczywiście poprzednie zaproszenie, a kolory, chociaż nieco inne, nadal żywe. Tym razem, zaproszenia zdobi uroczy potworek, który bez wątpienia spodoba się chłopcom

Do przygotowania zaproszeń potrzebne będą:

  • kolorowa drukarka,
  • papier (najlepiej nieco grubszy, ale w wersji niskobudżetowej zwykły papier do drukarki wystarczy),
  • nożyczki,
  • opcjonalnie klej.

Zaproszenie urodzinowe dla chłopca – wersja składana

Plik .zip składa się z dwóch plików .pdf. Jeden z nich to zaproszenie, a drugi to „wklejka”. Możesz korzystać z plików na dwa sposoby, o których poniżej.

Po złożeniu, zaproszenia mają format A6, więc będą pasowały do standardowej koperty.

Pobierz zaproszenie urodzinowe dla chłopca w wersji składanej.


Na jednej stronie A4 znajdują się dwa zaproszenia składane wzdłuż dłuższego boku. Należy stronę wydrukować, przeciąć wdłuż ciągłej linii, a następnie każde zaproszenie złożyć na pół wzdłuż linii przerywanej. Teraz wystarczy tylko wpisać tekst zaproszenia i voila – gotowe!

Wersja składana + wklejka

Ponieważ niektórzy nie chcą lub nie lubią z różnych względów, wypisywać zaproszeń ręcznie (chociaż zupełnie tego nie rozumiem). Przygotowałam specjalną wklejkę. Wydrukuj plik, przygotuj go dokładnie w ten sam sposób, w jaki przygotowane zostało zaproszenie, a potem wklej do wnętrza zaproszenia. Wypełnij wykropkowane miejsca i gotowe.

Zaproszenie urodzinowe dla chłopca – wersja pocztówkowa

Na jednym pliku A4, znajdują się 4 zaproszenia w formie pocztówki w formacie A6. W związku z tym, wydrukowaną stronę, należy pociąć wzdłuż linii cięcia i otrzymamy 4 zaproszenia, na których odwrocie możesz wpisać dowolny tekst.

Jeśli chcesz, wydrukuj wklejkę, potnij i przyklej na odwrocie pocztówkowej wersji zaproszenia – wtedy również wystarczy wypełnić wykropkowane miejsca i gotowe.

Pobierz zaproszenie urodzinowe dla chłopca w wersji pocztówkowej.


Pliki do pobrania:

Kilka dodatkowych informacji:

  • Kartki są przygotowane na arkuszu A4, w wysokiej rozdzielczości.
  • W opcjach wydruku ustaw najlepszą jakość, wtedy kolory będą najlepiej.
  • Wszelkie linie cięcia i gięcia ustawione są dokładnie na środku. Niektóre drukarki dodają marginesy przy wydruku i może wychodzić inaczej.
  • Najlepiej sprawdzi się papier o nieco wyższej gramaturze np. 200 g/m2 (lub przynajmniej kartka z bloku technicznego), choć oczywiście możesz wydrukować je na zwykłym papierze do drukarki.
  • Pliki są przeznaczone wyłącznie do użytku niekomercyjnego.
  • W poprzednim poście, znajdziesz również zaproszenie urodzinowe dla dziewczynek.

zaproszenia urodzinowe

Liczę, że teraz również rodzice chłopców będą zadowoleni

Zapraszam Was również do polubienia mojej strony na Facebook oraz na Instagram.

Leave a Reply

Close